| Proefwerk |
|
Stel je de volgende situatie voor: een docent aan een middelbare school geeft een proefwerk aan een van zijn klassen en een leerling, die zich niet goed voorbereid heeft, haalt een vette onvoldoende. Vraag: wie is volgens u de schuldige ? Volgens Ger Koopmans, prominent CDA-politicus uit het noorden van Limburg is dat de docent. Zijn motivatie: had de docent de regels maar eenvoudiger moeten maken.
In 2006 werden, illegaal, volgens de Raad van State, 6 hectare Schinvelds bos gekapt via de Nimby-procedure. De RvS kwam tot dit oordeel omdat de betrokken minister haar huiswerk niet goed gemaakt had. Anno 2011 kondigt men vrolijk fluitend aan wederom tot kappen over te willen gaan, nu in een gebied van 20 hectare.
Maandag sprak dezelfde Raad van State een vernietigend oordeel uit over de plannen voor de Parkstad Buitenring. Wederom was het huiswerk niet goed gemaakt, dit keer door de provincie. Dhr. Koopmans, en met hem een grote schrale provinciale bestuurders, kondigen aan het voornemen toch te gaan doorzetten. Dhr. Koopmans voegt daar nog aan toe dat hij, in Den Haag, ervoor zal strijden dat de huidige regels voor stikstofemissies “eenvoudiger” worden.
Ziet u de overeenkomsten?
Economische belangen moeten volgens Ger prevaleren, op dat gebied hebben ze in Duitsland al meer dan dertig jaar ervaring als het gaat om het openhouden van de basis in Geilenkirchten.
Ton Laeven |